Z listu młodej osoby: „jesteście kuku na Muniu”

ePub czas dodania: 2013:06:05 15:31 komentarzy 0
To my możemy zdecydować, jak upowszechniać Dobro, Prawdę i Piękno. To my możemy zająć się tzw. „targetem” i zacząć pisać, o co w tym wszystkim chodzi.

Z listu młodej, życzliwej nam osoby: „Jesteście kuku na Muniu, bo nazwa jest OK. /…/ Pracować trzeba nad targetem*  i zrobić grafikę zapraszającą target /…/ Bez idei marketingowej takie cos nie ruszy /…/ Grzesiek powinien programować, a ktoś inny powinien decydować o marketingowych trikach - bo on chce wszytko z ludem decydować /…/  Niech będzie boisko gotowe - nikt nie dobudowuje trybun w trakcie meczu, od razu są gotowe.”

Pozostałe fragmenty tego listu zna Grzesiek, z PW i wie, że tylko od niego zależy, czy zmieni baner portalu tymczasowo, już teraz, czy będzie czekał na nasze malkontenctwo.

Kiedy Grzesiek napisał: „No i nie wiadomo, co z tą domeną? Głosy się rozłożyły... Może jeszcze poczekamy. Ja już od dłuższego czasu z sił opadam - chyba potrzebuję dłuższej przerwy w programowaniu, to będzie mi to wszystko szybciej szło...

W każdym razie teraz pracuję nad mechanizmem backupu i możliwością przegrania swoich postów z innych portali blogerskich.

Obsługa techniczna 2013-06-04 10:34 odpowiedz na komentarz

… pomyślałam sobie, że zostawiliśmy go samego na tym polu organizacyjnym. On daje z siebie i swoich umiejętności, więcej, niż wszystko.

My natomiast, czasami coś „stękniemy” i czekamy, aż On załatwi wszystko, czyli portal z doskonałymi narzędziami, który znany będzie w całym necie, i w którym pisać będą znakomitości na miarę naszych oczu, piór i potrzeb emocjonalnych, żeby zagościć tu na stałe.

Wiem, wiem, mamy wiele innych miejsc do czytania, oglądania i pisania. Każde z nich, daje nam fragment możliwości, fragment informacji, fragment postaw myśli prawej, oraz inne fragmenty …, to, po co angażować się w jakieś nowe, czysto polskie rozwiązania technologiczne? Lepiej pobuszować na „Face” lub szybko „zaćwierkać” (potwicić). Prawda?

Nie chodzi o to, że namawiam do dyskredytowania tych miejsc. Wręcz przeciwnie, sama nieśmiało polecam ten portal na FB, reklamując tam Wasze wpisy stąd. Nawet na salonie 24 raz poleciłam tę stronę jednym wpisem i mnie nie skasowali.

Teraz czas wyjaśnić, o co mi chodzi w tym wpisie.

Czas pomóc Grześkowi!

Z listu młodej, życzliwej, wynika, że zanim zaczniemy polecać ten portal szerzej, powinniśmy wspomóc Grześka, przez utworzenie jakiejś grupy inicjatywnej do zbudowania „tego boiska”.

On sam napisał w pierwszym poście, że ktoś musi zacząć pierwszy, co niniejszym uczynił i czyni dniami i nocami, (co widać po jego wpisach). Nie zmarnujmy tego potencjału i zabierzmy się za pozostałe elementy tworzenia nowej, oczekiwanej rzeczywistości w tym udręczonym kraju.

To my możemy zdecydować, jak upowszechniać Dobro, Prawdę i Piękno. To my możemy zająć się tzw. „targetem” i zacząć pisać, o co w tym wszystkim chodzi.

Teraz praktycznie.

Ja proponuję, żeby redagowaniem dotychczasowych i przyszłych propozycji, dotyczących „grupy docelowej”, zajęła się koleżanka Grazss.

Jej poglądy, (które zawsze czytałam z wielką satysfakcją, bo wyjmowała każde słowo z moich ust) i jej precyzja posługiwania się słowem, których ja nie posiadam, to atuty, które stawiam za tą kandydaturą.

Z dotychczasowych propozycji, które zauważyłam (przepraszam, jeśli kogoś pominęłam) dotyczących celu i sensu pisania tu, zacytuję następujące:

Grzesiek, twórca portalu napisał w Regulaminie:

„Jeszcze na koniec kilka słów komentarza do powyższych zasad, które tutaj obowiązują. Serwis ten jest przeznaczony dla osób wyznających wartości prawicowe i ma charakter narodowo-katolicki, więc zabrania się zamieszczania tutaj artykułów godzących w wartości zarówno narodowe, jak i katolickie. Pamiętaj - jesteś tutaj gościem, a nie klientem - za nic nie musisz płacić, nie podpisujesz żadnej umowy o świadczenie usług, korzystasz z mojej grzeczności, przychodzisz i wychodzisz stąd bez żadnych zobowiązań kiedy tylko chcesz. W zamian za to ja wymagam, aby nie umieszczać tutaj treści o których mowa wyżej. Nie musisz być Polakiem, nie musisz być katolikiem, nie musisz być nawet sympatykiem Kościoła Katolickiego... Wszystko będzie OK, o ile nie zaczniesz zamieszczać artykułów o treściach godzących w te wartości. Komentarze o treściach polemicznych z KRK na chwilę obecną nie są zabronione, ale w przypadku zmasowanych ataków może to zostać ograniczone. Na chwilę obecną przez "zmasowany atak" rozumiem atak ilościowy, a nie jakościowy.

Następna sprawa - ja, administrator serwisu jestem zarówno administratorem, właścicielem, moderatorem, blogerem, sprzątaczką, pracownikiem zatrudnionym w jednej firmie na całym etacie. Oprócz tego, że pracuję zawodowo, to czasem chodzę spać, czasem idę coś zjeść, czasem jestem w drodze do pracy/domu, czasem sam lubię coś napisać, komuś się odszczeknąć, komuś skoczyć do gardła, a czasem lubię się odprężyć, odpocząć i przez chwilę mieć to wszystko w nosie. Czasem potrzebuję trochę dłuższego odpoczynku, bo też przecież jestem człowiekiem. Więc proszę o wyrozumiałość, jak czasem nie odpowiem na jakiś problem natychmiast. Z góry dziękuję!”

Freedom  oprócz swoich arcyciekawych artykułów, napisał taki komentarz:

Przyjaciele,! 0 / 0 !

...no to teraz pomyślcie Przyjaciele - jak połączyć i zjednoczyć takich ludzi, którzy myślą tak jak my (myślą po Polsku, najkrócej mówiąc, po Poslku i po Bożemu).

Grzesiek zna moje pomysły na ten temat - takie są moje marzenia co do aktywności w internecie - stworzenie zorganizowanej społeczności uczciwych ludzi, myślących po Polsku i po Bożemu - za pomocą internetu.

Stworzenie tak naprawdę wirtualnego, alternatywnego państwa Polskiego - bo jest to technicznie naprawdę dziecinnie proste - w grupie uczciwych ludzi.
(docelowo z włąsnym wymiarem sprawiedliwości, własną mini gopspodarką i walutą - niezależną od pookrągłostołowej administracji - ale to temat na osobną rozmowę)

W każdym razie - moim marzeniem jest powstanie takiego alternatywnego państwa Polaków chcących żyć uczciwie, po Bożemu - i dzięki internetowi jest to technicznie możliwe i wręcz banalnie proste - pierwszym krokiem jest właśnie kawałek własnej "ziemi" pod takie państwo - czyli nasz własny portal (blogerski, społecznościowy) zorganizowany wg takich zasad, jakie chcielibyśmy aby obowiązywały w Polsce naszych marzeń.

Samemu nie udało mi się Grześka zarazić tym pomysłem jak do tej pory ;) - ale jeśli Wy się przyłączycie - to może Grzesiek przekona się wkrótce, że to marzenie jest jak najbardziej realne - i zechce wziąć w nim udział - bo napiszę bez ogródek, że silnik portalu jaki stworzył, jest idealny (najlepszy na dzisiejsze możliwości portali internetowych) do zbudowania na nim takiej właśnie społeczności, takiego alternatywnego państwa.

Kiedyś zarezerwowałem na ten cel domeny:
1polska.pl oraz uczciwapolska.pl

PS. Grazss - mam nadzieję skojarzysz o jakim marzeniu piszę, bo parę miesięcy temu wyraziłaś swoją aprobatę dla tego pomysłu, dla takiej inicjatywy ;)

PS2. Zamiast tylko pisać o budowie lepszej Polski - zacznijmy po prostu ją budować, tworzyć!
Nie musimy obalać IIIRP żeby zacząć się organizować i tworzyć społeczność zbudowaną na własnych zasadach, na własnym, zdrowym prawie.
Dzięki internetowi jest to możliwe RÓWNOLEGLE do istniejących struktur IIIRP.
 

Nie martwy się o to "jak wygrać wybory" - tylko jak skomunikować, zjednoczyć i zorganizować wszystkich uczciwych Polaków w Polsce.

The Polish Dream - jak to ciekawie ujął Trybeus ;)

Co Wy na to, Przyjaciele?

Freedom 2013-05-30 13:23 odpowiedz na komentarz

Trybeus w jednym z komentarzy napisał:

Cześć Freedom...Własna "ziemia" jak piszesz jest do zrobienia...Kwestia jest tego by bardzo pilnować nowo przybyłych, ponieważ szkopuł tkwi w tym, że zawsze przychodzą agenci, co chcą rozwalać od środka...Tak właśnie jest na NE... Cały czas jest ta jakaś dziwna walka podjazdowa...kiedyś Andarianowi pisałem, że można zrobić zakładkę Etyczni Przedsiębiorcy, ale cisza... Można to zrobić tu u Grześka...Ja należę do Duszpasterstwa Talent...Skupiają wokół siebie przedsiębiorców etycznych, katolickich, patriotycznych...Naprawdę są tam wielcy przedsiębiorcy...Można to fajnie wypromować...Ta klasa średnia etycznych przedsiębiorców jest do zagospodarowania, jako przykład biznesu bez kantów...Ale wiesz ja może wkleję tutaj w nowym poście genezę Duszpasterstwa, to można będzie lepiej i przejrzyściej podyskutować..pozdr

trybeus 2013-05-30 20:20 odpowiedz na komentarz

Ja pozwoliłam sobie tu na marzenia, być może nie styczne z wyobrażeniem jak powinien wyglądać portal poświęcony sprawom polskim, z prawej politycznie strony. Ja prawą stronę widzę ogromnie. Nie tylko politycznie, a etycznie i z ogromnym potencjałem w każdej dziedzinie, w każdym aspekcie naszego życia. To wszystko jest po tej prawej (nie partyjnej) stronie, jednak nie ma takiego wyrazu w Internecie, jak mogłoby być tu.

 Dlatego proponowałam w jednym swoim wpisie: „W Internecie szukamy nie tylko informacji. Byłoby dobrze znaleźć też takie miejsce, gdzie remedium na falę opisywanych tu niegodziwości, będzie Dobro, Piękno i Prawda.
Użytkownik, który  trafi do Internetu i znajdzie takie miejsce, gdzie pozbędzie się stresu codziennych zmagań życiowych; znajdzie grupę wsparcia, grupę pasjonatów; podzieli się wrażeniami z niecodziennych zauroczeń, jednocześnie uśmiechnie się do nich; pomyśli, że znalazł przyjazne środowisko; pochwali się osiągnięciami, a nie klęskami i dramatami, na które nie ma się wpływu; wymieni się dobrymi radami i propozycjami; zainspiruje się dobrym przykładem; ..., zacznie to miejsce odwiedzać dla pozytywnych emocji i z ciekawością.”

Dlatego też  proponowałam tak szeroko potraktować nasze menu główne w tym wpisie: http://inamina.noweblogi.pl/rozne/sprawy-wewnetrzne/w-nurcie-zmian-uzupenienie,99.htm

To są przykłady na to, że jest jakaś zbieżność, jakiś styk pragnień Polaków, by było wreszcie dobrze i normalnie, choć każde z nich jest inaczej nazwane.

Może uda mi się wywołać inne deklaracje w tej kwestii?

Potrzebujemy Ciebie Grazss, żebyś  zebrała i opisała to wszystko słowami odpowiednimi dla ‘grupy docelowej”

Jak już to zrobisz, to ja podejmę się próby przedstawienia naszych wspólnych ustaleń w formie jakichś spotów reklamowych, bo mam legalny program do edycji takich filmów i mogę je zmontować.

Jeśli pomożemy Grześkowi w tym obszarze, o którym piszę, to może ten portal, obok innych, będzie hitem Internetu? 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*Target (żargonowa (skrótowa) nazwa grupy docelowej (target group) )

Grupa docelowa- (ang. target group) – grupa, do której skierowany jest komunikatreklamaprodukt. Szczególnie w reklamie ważne jest dobre określenie grupy docelowej.

Tradycyjnym sposobem definiowania grupy docelowej jest wybór osób spełniających określone kryteria społeczno-demograficzne. Mogą to być: wiek, płeć, wykształcenie, miejsce zamieszkania, liczba dzieci, dochód, stan posiadania.

Przykłady grup docelowych w mediach: kobiety 25-45, mężczyźni 15-24, wszyscy 15+ (całe społeczeństwo powyżej 15. roku życia), matki z dziećmi do lat 5, rodziny o dochodach powyżej 1000 PLN miesięcznie, mieszkańcy miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Ostatnio w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie ze strony reklamodawców rośnie popularność psychograficznego określania grupy celowej. Psychograficzne określenie grupy docelowej opiera się na wyodrębnieniu grupy na podstawie jej zachowania i stylu życia, a nie cech demograficznych. Przykładami grup psychograficznych są: posiadacze kotów, osoby pijące Coca-Colę light, ateiści, itp.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z pozdrowieniami dla wszystkich czytających tekst :-)

licznik: 3761 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
Stare marzenia.... 0|0
Tak otagowałaś tę notkę.
Nasze marzenia, gdy powstawał Nowy Ekran, były właśnie takie, jak opisał je Freedom.....
Skończyło się żałośnie.
Może tym razem się uda?
Najistotniejszym zadaniem jest teraz ściągnięcie ciekawie piszących blogerów.
Aby zaczęło "się kręcić".

2013-06-05 22:42
  0|0
Pracuję jeszcze nad mechanizmem ściągania swoich tekstów z innych serwisów. Oprócz tego będzie można z nich zrobić sobie mobilną książeczkę - ebooka. Jak to zrobię, to wtedy faktycznie warto wziąć się za przyciąganie ludu... Ale jeszcze parę dni...
2013-06-06 10:47