Koń, czy Putin?

Koń, czy Putin?
ePub czas dodania: 2014:03:02 17:41 komentarzy 0
Czytam i słucham, że to Putin zaplanował sobie wszystko w najdrobniejszych szczegółach, by się ziściło po jego myśli i postawiło całą dyplomację świata pod ścianą. Czyżby?

Trafiłam na stronę, gdzie od 3 lutego zamieszczony był horoskop na pierwszy miesiąc Roku Konia: http://www.tradfs.com/nowosci.html

Poniżej cytuję tylko fragmenty (z moimi podkreśleniami) – poczytajcie proszę … i czekajmy trzy dni na następną prognozę. Zobaczymy, jaki będzie marzec dla społeczeństw i dla każdego z nas …

Ten horoskop czytany „tuż po”, wydaje się być wiarygodnym …

"ROK KONIA - prognoza na luty 2014

Luty według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 3 lutego o godzinie 23:04 (obliczone dla Warszawy) i trwać będzie do 5 marca do godziny 17:03.

Ten miesiąc rozpoczyna niezwykle energetyczny rok, pełen nowych wrażeń, pełen zmian, jak galop konia :o) Nie bójcie się jednak, zmiany są czasem potrzebne, one nas rozwijają. Owszem, bywają też nieoczekiwane i niechciane. Ale jeśli wejdziecie w ten rok z optymizmem ale też z rozwagą i nie będziecie zbytnio ryzykować - ten rok powinien wam przynieść sukcesy i poszerzenie horyzontów.

Całemu rokowi będzie patronować Drzewo Yang, co daje obraz nagłych zwrotów akcji, szczególnie na początku roku. Taka jest specyfika Drzewa Yang, symbolizowanego trygramem Grzmotu - jest jak burza, jest wyładowanie i potem spokój i świeże powietrze :o) Taki będzie właśnie ten rok - będą nagłe wydarzenia, szczególnie na początku - w lutym, a potem coraz spokojniej. Chociaż w miesiącach w których Drzewo będzie silne, albo pojawi się Ogień - końcówka roku - może znów się coś zdarzyć nagłego i nieprzewidywalnego. Tak więc luty z pewnością przyniesie zmiany i wydarzenia. Jakie? Mogą pojawić się pożary i wybuchy, ponieważ luty niesie ze sobą Ogień Yang ponad Tygrysem. Tygrys już sam w sobie zawiera bardzo silny Ogień. To wszystko wsparte Drzewem i Ogniem roku Konia...Ogień może więc teraz wyrządzić spore szkody. Szczególnie w częściach świata gdzie teraz jest lato - tam mogą przyjść katastrofalne upały, burze, pożary. U nas pora roku nieco schładza temperament tego Ognia, ale mimo wszystko bądźcie ostrożni. Sprawdźcie w domach instalacje, naprawcie wszystko co iskrzy, jest niefachowo podłączone lub macie z tym jakiekolwiek wątpliwości. Najlepiej wezwać elektryka, ponieważ łatwo o porażenie prądem - a nie chcecie takiej zmiany, prawda? :o) Druga rzecz - sprawdźcie wszystko co mogłoby wybuchnąć bądź się zapalić. Nie kombinujcie z piecykami, gazem, butlami. Jeśli cokolwiek ma się zdarzyć - może to nastąpić właśnie teraz. Wezwijcie kominiarza - niech sprawdzi przewody kominowe, bo tam też może się zapalić sadza i pożar gotowy. Bądźcie w tym miesiącu szczególnie ostrożni z gazem, paliwami i innymi wybuchowymi czy palnymi sprawami. Jeśli wyczujecie gdzieś ślad zapachu gazu - natychmiast za telefon i wzywać odpowiednie służby. Również w przyrodzie może być wybuchowo, być może Słońce zafunduje nam jakiś spektakl z wybuchami, może nawet odezwać się jakiś wulkan, może spaść meteoryt albo eksplodować jak wtedy nad Czelabińskiem. Niestety może zdarzyć się wypadek z jakąś zabłąkaną rakietą, pociskiem, elektrownią, fabryką amunicji, ogni sztucznych albo czymś podobnym...

Jeśli chodzi o nastroje w ludziach, ludzie też będą na swój sposób "wybuchowi", emocje mogą brać górę nad rozsądkiem. Może być więcej rodzinnych kłótni a nawet rękoczynów. W wielu krajach może zawrzeć, bo ludzie będą mieć dość. Może dojść do rewolucji, krwawych starć, może zginąć wielu niewinnych ludzi. Może nawet dojść do jakiejś prowokacji i może gdzieś przez to wybuchnąć parę pocisków. Lepiej więc nie podróżować teraz w miejsca gdzie konflikty "wiszą na przysłowiowym włosku". Generalnie luty powinien być cieplejszy niż styczeń z większa ilością słonecznych dni. W górach mogą teraz grasować lawiny, więc zwróćcie uwagę na komunikaty, jeśli wyjechaliście na narty. Strzeżcie się też brawury i bezsensownego udowadniania czegokolwiek. Nie bijcie teraz swoich rekordów. Sportowcy mogą teraz częściej ulegać kontuzjom a nawet niebezpiecznym wypadkom. Lepiej dać sobie trochę czasu zanim podejmiecie jakąś ważną życiową decyzję. Nie decydujcie o niczym natychmiast. Niestety będzie to raj dla akwizytorów i wszelkich sprzedaży polegających na "tu i teraz" albo przez telefon. Jeśli idziecie na jakiś pokaz, weźcie ze sobą malkontenta albo sceptyka, aby nie wyjść z naręczem kołder albo garnkami za tysiąc złotych od sztuki. Nawet nie trzy razy, ale dziesięć razy zastanówcie się zanim coś kupicie na kredyt. Zbytni optymizm finansowy może spowodować, że wpadniecie w prawdziwe tarapaty. Tyle przestróg :o)

Natomiast jeśli macie coś już wcześniej zaplanowane i opracowane i teraz to realizujecie - uda się wspaniale. Będzie nastrój jak nigdy a imprezę będziecie wspominać przez długie lata. Dobrze więc teraz organizować wyjazdy integracyjne, śluby, przyjęcia, pokazy, wystawy, wernisaże. Ludzie będą skłonni do zabawy i radości. Ale weźcie pod uwagę że na weselu pobiją się wcześniej niż zazwyczaj :o) Organizując cokolwiek trzeba panować nad sytuacją, bo mogą się zdarzać osoby nadmiernie temperamentne i mogą one popsuć wszystkim całą imprezę. Weźcie to pod uwagę organizując - jeden albo dwóch ochroniarzy więcej, ok?"

Zdjęcie ze strony: https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&docid=Ru47WmZKSFJSrM&tbnid=4Hap44CdJyrvIM:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fwww.bankier.pl%2Fwiadomosc%2FChinczycy-witaja-Rok-Konia-3050929.html&ei=qFsTU9aQA-WI0AWV34DwDw&bvm=bv.62286460,d.ZG4&psig=AFQjCNENj5t2jm2Nl7F9bDoDyGdfoNKhUg&ust=1393863921489588

http://www.tradfs.com/nowosci.html
licznik: 3666 + 0 / 1 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
Sprawdzając prognozę na marzec, cytuję ... 0|0
Sprawdzając prognozę z wyżej wzmiankowanej strony, cytuję :

"Luty był - tak jak pisałam w poprzedniej prognozie - wybuchowy, agresywny i rewolucyjny. Obserwowaliśmy wydarzenia w Ukrainie. Teraz powstaje pytanie co dalej? Po nagłym i ostrym zrywie Tygrysa z Drzewem Yang i potężnym Ogniem, teraz zapowiada się nieco spokojniejsza faza. To nie znaczy oczywiście że spory nagle ucichną a ludzie rzucą się sobie w objęcia. Jednak Drzewo Yin w znaku marcowego Królika jest bardziej skłonne do rozmów, negocjacji i szukania kompromisów. Jeśli przed 5 marca nie nastąpi jakiś atak i interwencja zbrojna, to potem raczej będzie to już spokojniejsza reakcja. Będą rozmowy, być może nawet ostre, być może nawet zrywane kilka razy. Ogień Yin w tym miesiącu (mamy Ogień Yin ponad Królikiem) jest chwiejny i zmienny, więc możemy być zaskakiwani skrajnie różnymi informacjami a sytuacja może się zmieniać jak w kalejdoskopie. Gra może się toczyć wokół Ognia w sensie paliwa i energia i może to być punktem przetargowym w dyskusjach. Nie są wykluczone akcje wojskowe a nawet wybuchy bomb, jednak raczej będą to pojedyncze akcje. Na razie nie wygląda to na początek trzeciej wojny światowej. Emocje ludzi będą spokojniejsze ale zmienne. Generalnie wszyscy będą raczej dążyć do zgody i spokoju. Odczujemy to również na forach i zgromadzeniach. Ludzie się przestraszyli tego co może się zdarzyć i zaczęli myśleć trochę inaczej. Mniej teraz będzie kłótni o głupoty a ludzie będą mieć tendencję do godzenia się i łączenia w grupy, partie i stronnictwa. Trochę będzie tu działania też na pokaz, aby zrobić odpowiednie wrażenie. Media będą kwitły i mniej znane dzienniki czy dziennikarze, fotografowie mają teraz szansę zaistnieć.

Jest to generalnie dobry miesiąc na negocjacje, rozmowy, ustalanie czegoś. Świetny czas dla dyplomatów, polityków i mówców którzy teraz będą bardzo łatwo mogli przyciągnąć uwagę do siebie. Jeśli chcecie coś opublikować, przedstawić, pokazać - zróbcie to teraz. Nastroje będą raczej optymistyczne, chociaż przeplatane nerwowymi momentami. Jak ogień świecy - migocący i zmienny. Zamiast otwartej wojny, może raczej dojść do zamachów terrorystycznych, omyłkowo wystrzelonych rakiet i pojedynczych akcji. Tak więc nie będzie to do końca spokojny czas. Pod koniec miesiąca może nastąpić pozorna cisza, być może uda się zdławić jakieś ruchy wyzwoleńcze, ale na krótko. Sprawa nie będzie jeszcze zamknięta. Może się dalej rozwijać w podziemiu aby w dogodnym momencie ponowić całą akcję. Możemy usłyszeć teraz więcej o wybuchach, zamachach, pożarach, ostentacyjnych działaniach. Ale pamiętajcie, wiele teraz się będzie dziać na pokaz. Prawda jest trochę inna. Nie poprzestańcie na czytaniu tekstu, czytajcie również między wierszami. Nie dajcie się zastraszyć, róbcie swoje. Nie oceniajcie pochopnie tego co widzicie i słyszycie, bo to jest czubek góry lodowej. I to w każdej dziedzinie życia. Uważajcie podczas zakupów i transakcji, bo możecie dać się zmanipulować i omamić."

2014-03-05 18:42
Już się spełnia w naszym parlamencie, kiedy debatują, jak poprzeć Ukrainę ... 0|0
"Świetny czas dla dyplomatów, polityków i mówców którzy teraz będą bardzo łatwo mogli przyciągnąć uwagę do siebie."

i

"Trochę będzie tu działania też na pokaz, aby zrobić odpowiednie wrażenie."

2014-03-05 19:04
A tak nawiasem mówiąc, uśmiechajmy się do siebie w każdej sytuacji ;-) 0|0
Szukając pomocy dla naszych skołatanych myśli i serc, warto czasem sięgać po niekonwencjonalne sposoby radzenia sobie z nimi, co niniejszym uczyniłam ;-)
2014-03-05 19:29