Smuci mnie ...
Smuci mnie Freedom'ie, że wrzucając tu swój tekst, nie odpowiadasz na komentarze ... :-(
Przyjaciele - dość tego! (5 czerwca 2014 14:41:05)
Gratulacje!
Gratuluję! Masz już sporą oglądalność na YT, bo nawet, gdy z wnukiem oglądam jego ulubione filmy, piosenki, czy bajki, to mam w ‘polecankach’ Twój kanał. Żeby nadać smaczku, to od jakiegoś czasu przejęły mnie niemieckie media internetowe i Ty się tam pojawiasz między bajkami;-)

Nie tylko w tej sprawie piszę ten komentarz …
Namawiasz do tego, żeby wreszcie społeczeństwo wyznaczyło konkretne priorytety i samo sobie wybrało tych, którzy dają nadzieję na ich realizację.

Skrobałam na ten temat niegdyś na NE … i dlatego zgadzam się z tym podejściem i zgadzam się z tym, że to wszystko może być proste, gdy tak pomyślimy normalnie.

Niestety nie jest normalnie, co udowadniasz w każdym odcinku swojej relacji.

Jest jeszcze jedna sprawa, która wbija się w moje myśli, a mianowicie taka, że nawet jak zbierzesz „podobnie” myślących, to jakaś część naszego społeczeństwa będzie temu przeciw. Powody będą rożne, jak różni są ludzie i ich potrzeby.
Co „podobnie” myślący mają do zaproponowania tym, którzy mają inne zdanie/potrzeby, by zadowalająco funkcjonowali w naszej wspólnej przestrzeni?
Przecież zwycięstwo jednego sposobu myślenia, nie oznacza eliminacji inaczej myślących? Przewidujesz takie dylematy?

Popełniłam wczoraj emocjonalny wpis na mojej stronie FB, zadając takie pytanie.
Zacytuję:
 ~„Partio, zrób mi dobrze … w tych i w kolejnych wyborach …
Zrób mi dobrze, chociaż jestem twoim odwiecznym wrogiem, nieustannym przeciwnikiem, zapiekłym antagonistą, zajadłym przeciwnikiem, absolutnym przeciwieństwem i co tam jeszcze chcesz, Partio jedna z drugą…
Przecież, jeśli wygrasz te i kolejne wybory, nie usuniesz mnie z tego kraju siłą, jako wroga, gdy się uprę tu zostać?
Przecież musisz mieć Partio jedna z drugą, w swojej wyobrażonej manii wielkości, miejsce także dla swoich wrogów politycznych, gdy już zdobędziesz tę upragnioną władzę.
Chyba, że jakimś dekretem usuniesz z terytorium nam wspólnego, wszystkich tych, którzy ciebie nie lubią, nie cenią nie popierają?
Jeśli nie, to nieustannie ciemnogród albo, lemingograd, będzie ci stawiał wciąż i wciąż nowe barykady, punktujące twoją nieudolność. Nieudolność myślenia o wszystkich Polakach, czyli o Polsce właśnie!
Pokażcie wreszcie, co na waszej wygranej zyskają nawet przeciwnicy polityczni, bo wasi sympatycy już wiedzą…
Chrzanić „targety”, przekonajcie swoich wrogów i najbardziej niezdecydowanych. W tym mnie.”~ 

Wygrać sprawę dla 30% społeczeństwa, to opcja na dobrą kasę dla sprawujących wygrane urzędy.
Tylko tyle.
Czyli dla nas to żadne zmiany ...
Przyjaciele - dość tego! (23 maja 2014 21:08:02)
@Obsługa techniczna
Z tego, co czytałam, to Janukowicz zaczynał od kradzieży damskich torebek, a i tak został 'wybrany demokratycznie' na prezydenta i wszyscy z tych, co teraz się srożą na niego, podawali mu rękę i przyjmowali go na salonach.

W moim mniemaniu nie da się usprawiedliwić podłości tym, że inny też podły był, tylko mniejszą willę ma (mniej ukradł).
A tak nawiasem mówiąc, uśmiechajmy się do siebie w każdej sytuacji ;-)
Szukając pomocy dla naszych skołatanych myśli i serc, warto czasem sięgać po niekonwencjonalne sposoby radzenia sobie z nimi, co niniejszym uczyniłam ;-)
Koń, czy Putin? (5 marca 2014 19:29:32)
Już się spełnia w naszym parlamencie, kiedy debatują, jak poprzeć Ukrainę ...
"Świetny czas dla dyplomatów, polityków i mówców którzy teraz będą bardzo łatwo mogli przyciągnąć uwagę do siebie."

i

"Trochę będzie tu działania też na pokaz, aby zrobić odpowiednie wrażenie."

Koń, czy Putin? (5 marca 2014 19:04:12)
Sprawdzając prognozę na marzec, cytuję ...
Sprawdzając prognozę z wyżej wzmiankowanej strony, cytuję :

"Luty był - tak jak pisałam w poprzedniej prognozie - wybuchowy, agresywny i rewolucyjny. Obserwowaliśmy wydarzenia w Ukrainie. Teraz powstaje pytanie co dalej? Po nagłym i ostrym zrywie Tygrysa z Drzewem Yang i potężnym Ogniem, teraz zapowiada się nieco spokojniejsza faza. To nie znaczy oczywiście że spory nagle ucichną a ludzie rzucą się sobie w objęcia. Jednak Drzewo Yin w znaku marcowego Królika jest bardziej skłonne do rozmów, negocjacji i szukania kompromisów. Jeśli przed 5 marca nie nastąpi jakiś atak i interwencja zbrojna, to potem raczej będzie to już spokojniejsza reakcja. Będą rozmowy, być może nawet ostre, być może nawet zrywane kilka razy. Ogień Yin w tym miesiącu (mamy Ogień Yin ponad Królikiem) jest chwiejny i zmienny, więc możemy być zaskakiwani skrajnie różnymi informacjami a sytuacja może się zmieniać jak w kalejdoskopie. Gra może się toczyć wokół Ognia w sensie paliwa i energia i może to być punktem przetargowym w dyskusjach. Nie są wykluczone akcje wojskowe a nawet wybuchy bomb, jednak raczej będą to pojedyncze akcje. Na razie nie wygląda to na początek trzeciej wojny światowej. Emocje ludzi będą spokojniejsze ale zmienne. Generalnie wszyscy będą raczej dążyć do zgody i spokoju. Odczujemy to również na forach i zgromadzeniach. Ludzie się przestraszyli tego co może się zdarzyć i zaczęli myśleć trochę inaczej. Mniej teraz będzie kłótni o głupoty a ludzie będą mieć tendencję do godzenia się i łączenia w grupy, partie i stronnictwa. Trochę będzie tu działania też na pokaz, aby zrobić odpowiednie wrażenie. Media będą kwitły i mniej znane dzienniki czy dziennikarze, fotografowie mają teraz szansę zaistnieć.

Jest to generalnie dobry miesiąc na negocjacje, rozmowy, ustalanie czegoś. Świetny czas dla dyplomatów, polityków i mówców którzy teraz będą bardzo łatwo mogli przyciągnąć uwagę do siebie. Jeśli chcecie coś opublikować, przedstawić, pokazać - zróbcie to teraz. Nastroje będą raczej optymistyczne, chociaż przeplatane nerwowymi momentami. Jak ogień świecy - migocący i zmienny. Zamiast otwartej wojny, może raczej dojść do zamachów terrorystycznych, omyłkowo wystrzelonych rakiet i pojedynczych akcji. Tak więc nie będzie to do końca spokojny czas. Pod koniec miesiąca może nastąpić pozorna cisza, być może uda się zdławić jakieś ruchy wyzwoleńcze, ale na krótko. Sprawa nie będzie jeszcze zamknięta. Może się dalej rozwijać w podziemiu aby w dogodnym momencie ponowić całą akcję. Możemy usłyszeć teraz więcej o wybuchach, zamachach, pożarach, ostentacyjnych działaniach. Ale pamiętajcie, wiele teraz się będzie dziać na pokaz. Prawda jest trochę inna. Nie poprzestańcie na czytaniu tekstu, czytajcie również między wierszami. Nie dajcie się zastraszyć, róbcie swoje. Nie oceniajcie pochopnie tego co widzicie i słyszycie, bo to jest czubek góry lodowej. I to w każdej dziedzinie życia. Uważajcie podczas zakupów i transakcji, bo możecie dać się zmanipulować i omamić."

Koń, czy Putin? (5 marca 2014 18:42:31)
@grazss
Ja też nie wiem, jak będzie na Ukrainie i nie wiem, czy jej przykład przeniesie się po innych Narodach.
Nasz "Okrągły", wyszedł nam na okrągło w perspektywie czasu i tak się rozmamłaliśmy w tym kole, że nie wiemy - protestować, czy nie?
Jest na grill, jest ciepła woda, to o co chodzi? ;-)

Te wszystkie "zagraniczne" komentarze wobec decyzji Ukraińców, to własnie clou tego, że nasze wybory nic nie znaczą ...
Pozdrawiam :-)
Ukradł, nie ukradł, i tak coś mi się w tym „rachunku” udzielania pomocy nie zgadza.
Pomoc to jest wtedy, gdy osiąga się zadowalający skutek, bezsprzecznie, wobec posiadanych środków i możliwości.
Bo myślę sobie, że skoro w każdym szpitalu dla dzieci jest sprzęt ze składek „orkiestrowych”, to i tak nie ma w nich LUDZI, którzy go odpowiednio obsłużą, wykorzystają.
A niestety, dzieci umierają mimo sprzętu, bo lekarz będzie ‘ciął’ na drugi dzień, bo teraz jest niedostępny z jakichś powodów, a nie wtedy, gdy jest to pilne ze wskazań ‘sprzętu Owsiaka’.
Może Owsiak powinien teraz zbierać na lekarzy i personel medyczny?
Jest tych LUDZI za mało liczebnie? Jest ich za mało z kompetencjami?
Czy jest jakaś inna przyczyna, że Owsiak zbiera na dzieci, by nie umierały, a one i tak …?
Łatwo jest wykorzystać w medialnym przekazie reklamowym 3 podstawowe elementy: dziecko, pomoc i seks. To zawsze działa w reklamie, nawet pojedynczo, a Owsiak wykorzystał dwa razem. Dziecko i Pomoc, (a seks to w podzięce - jak chcecie bez problemu na ‘przystanku’)
Słyszałam wywiad lekarza współpracującego z Owsiakiem, że oni tylko zbierają i kupują, a co NFZ robi z tym sprzętem, to już nie ich problem.
Czyli co mi się nie zgadza w tej całej akcji reklamowej?
Czyli co tu jest grane?
Ta pomoc jest niekompletna, niekompatybilna i nieskuteczna w wymiarze jednostkowym, a także budzi wątpliwości natury finansowej. Przez co jej wymiar ogólny też jest wątpliwy.
Możemy licytować się ilu dzieciom sprzęt Owsiaka pomógł, a ilu zapyta, dlaczego nasze dziecko nie urodziło się, nie przeżyło mimo dobrego sprzętu i dobrych prognoz?
W zwyczajnym szpitalu, zwyczajni lekarze, położne, pielęgniarki, salowe i cały personel administracyjny, zwyczajnie radzili sobie przed sprzętem Owsiaka, a teraz jakby mniej?
Słyszałam ostatnio lekarza, który mówił, że od wieków natura świetnie radzi sobie z porodami, z tego wnoszę, że lekarze na porodówkach czekają, że natura sobie poradzi i śpią po ciężkim dnu, nawet jak mają ostry dyżur?
To, po co Owsiak z tymi bajerami, wobec dzieci jak i tak działa matka natura wyrodna?
To zdajmy się na Matkę Naturę i nie wrzucajmy naszych pomocowych serduszek do puszek? Nie mąćmy ludziom w głowach, że możemy więcej, niż może Bóg.
Qrde tego nie da się ogarnąć rozumem.
@Astra
Jak tlenu, potrzebny nam uśmiech i nadzieja w Chrystusie i dobre,  *tylko*  dobre wiadomości.

Nadzieja jest w dobrych, a nie w złych działaniach i informacjach o nich.
Dziwnym trafem tylko złe wiadomości przedzierają się do mediów i do naszych umysłów.
CYWILIZACJA ZOMBIE (15 stycznia 2014 23:40:03)
@jazgdyni
Hej :-)
Ja zbieram takie 'Kwiatki' do moich myśli, wrażeń i odczuć.

Skrobię już długo taki tekst, do którego ukradnę też Twoje podsumowanie na temat układów.

Czasami dobrze jest, że Grześkowe zmiany docierają do mnie z szybkością 'babcinego pojmowania tego cholernego Internetu' przez co nie napiszę czegoś z szybkością światła, bo jak sobie poczytam siebie na drugi dzień po emocjach, to widzę, jak nie umiem ich przekazać Światu.

Pozdrówka :-)
Prawda, że lepiej? (5 grudnia 2013 19:34:04)
1 2 3 4 5 ... 26